Меню сайту

          За сучасних умов  ризик нехтування головними правами дитини помітно збільшується. Про це свідчать як соціологічні дослідження, так і статистика. Для багатьох погане поводження з дітьми визначається як таке, що має лише фізичні прояви. Насправді зловживання щодо дітей включають:

 • фізичні зловживання;
 • фізичну занедбаність;
 • сексуальні домагання;
 • порушення емоційних стосунків.

  Проблема попередження насильства над дитиною є дуже актуальною. В зв'язку з наявністю цієї проблеми в Україні вийшов закон “Про попередження насильства в сім¢ї” (м.Київ, 15 листопада 2001 року № 2789 – ІІІ), який визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім¢ї, організації та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім¢ї.

  Основним правовим документом, що захищає дитину від жорстокої поведінки, є Конвенція 00Н про права дитини, яка передбачає в своїх статтях:

 • Ст. 6 - максимально можливе забезпечення здорового розвитку дитини;
 • Ст. 16 - захист від свавільного або незаконного втручання в особисте життя дитини, від зазіхань на її честь та репутацію;
 • Ст. 24 - забезпечення заходів для боротьби з хворобами та недоїданням;
 • Ст. 27 - визнання права кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку;
 • Ст. 34 - захист дитини від сексуальної спокуси;
 • Ст. 37 - захист дитини від інших форм жорстокої поведінки;
 • Ст. 39 - заходи допомоги дитині, що стала жертвою жорстокої поведінки.

                   КОНВЕНЦІЯ ПРО ПРАВА  ДИТИНИ

   Стаття 19    

1. Держави-учасники   вживають  усіх   необхідних   законодавчих, адміністративних, соціальних та просвітницьких заходів з метою захисту дитини від усіх форм фізичного та психологічного насильства, образи та зловживань, відсутності турботи та недбайливого ставлення, грубого поводження та експлуатації, включаючи сексуальне зловживання, з боку батьків, законних опікунів або будь-якої іншої особи, що турбується про дитину.

2. Такі заходи захисту, у випадку необхідності, включають
ефективні процедури для розробки соціальних програм з метою надання необхідної підтримки дітям та особам, які про неї піклуються, а також для здійснення інших форм попередження та виявлення, повідомлення, передачі на розгляд, розслідування, лікування та наступних заходів, пов'язаних з випадками жорстокої поведінки з дитиною, зазначених вище, а також, у випадку необхідності, для порушення судової процедури.

   Школярі повинні знати, що Кримінальний кодекс України та Кодекс України про адміністративні правопорушення прямо передбачають відповідальність за різні види посягань на життя, здоров’я свободу і недоторканність інших людей, на їх честь і гідність, власність, за різні способи заподіяння шкоди природі тощо.

         Учень повинен чітко усвідомити, що:

1. До 14 років за свої аморальні вчинки він несе відповідальність перед школою, товаришами, сім’єю. При неодноразових правопорушеннях можлива відповідальність перед комісією у справах неповнолітніх.

2. У 14 років настає кримінальна відповідальність за вчинення ряду злочинів.

3. У 15 років настає майнова відповідальність за вчинення ряду злочинів, за заподіяння майнової шкоди.

4. У 16 років – кримінальна відповідальність за всі види злочинів.

5. 18 років – повне цивільне повноліття, коли відповідальність настає за всіма законами.

Вхід на сайт

Новини школи

Серпнева конференція

26 серпня 2016 року наша школа приймала гостей зі шкіл селища та району. Переглянути фото можна за посиланням: 


Літо 2016

Закінчився навчальний рік, проте робота школи продовжується.


Безпека дорожнього руху


Перше вересня

День Знань. Навіть погода раділа початку навчального року!


Закінчились осінні канікули...

Чому так швидко пролітає тиждень? Наче і відпочити не встигли?! А уявіть, якби і цього тижня не було? Чи стало б нам важче?


Погода в Каланчаку
Мини - чат

200
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz