Меню сайту

 

Кравченко Килина Михайлівна народилася в 1924 році  в с. Каланчак. Була призвана в діючу армію після звільнення Каланчака 3 листопада 1943 року. 

« Мій бойовий шлях у складі Кавалерійської дивізії Кириченка був довгий і нелегкий: Каховка, Миколаїв, Одеса, Київ, Білорусія, Польща,Угорщина, Румунія, Австрія і закінчився під Прагою в Чехословаччині. З Каланчака до Праги йшли пішки та з волами. В першому бомбардуванні тікала в кукурудзу і кричала : « Ой, мамочка!», а старшина відповів : « Забудь про маму!». Я була санітаркою в козачому госпіталі. Скільки за ці роки прийшлося перепрати білизни, бинтів від крові і бруду, скільки провести безсонних ночей біля важкопоранених і скільки мертвих щоранку відправити в спеціальну палатку! Такий був наказ начальника шпиталю. Коли тепер все пригадаю, то мені не віриться, що я в 20 років могла все це витримати. І ще сьогодні нерідко сняться кошмарні сни, коли я, надриваючись від тягаря та страху, тягну мертвого.

Дуже важко було в Білорусії. Проїжджали по сто км і на місці селищ були згарища та руїни, на яких можна було зустріти одну – дві бабусі.

Пам’ятаю такий випадок у Румунії. Проти фашистів поставили тільки-но сформовані частини румунів. Фашисти пішли в контр – атаку і вони не витримали. В містечко, де розташувалось чимало госпіталів, вдерлись гестапівці. З яким звірством вони розправлялись з санітарками, медсестрами: живих закатовували, вирізаючи їм на лобі п’ятикутні зірки, відрізаючи груди. Три госпіталі облили бензином і заживо спалили тяжкопоранених, хто не міг сховатись, доки не підійшли радянські бійці.

Дорого заплатили фашисти за скоєне, за смерть поранених беззбройних солдатів і медперсоналу. Їх гнали без передиху наші воїни із 200км.

День Перемоги зустріла за 30 км від Праги.

Нагороджена орденом «Отечественной войны» ІІ ступеню, медаллю «За боевые заслуги»(08 червня 1945 р.); ювілейними медалями.

Вхід на сайт

Новини школи

Серпнева конференція

26 серпня 2016 року наша школа приймала гостей зі шкіл селища та району. Переглянути фото можна за посиланням: 


Літо 2016

Закінчився навчальний рік, проте робота школи продовжується.


Безпека дорожнього руху


Перше вересня

День Знань. Навіть погода раділа початку навчального року!


Закінчились осінні канікули...

Чому так швидко пролітає тиждень? Наче і відпочити не встигли?! А уявіть, якби і цього тижня не було? Чи стало б нам важче?


Погода в Каланчаку
Мини - чат

200
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz