Меню сайту

Дичок Дмитро Митрофанович

15.09.1928р. народження.

Домашня адреса: вул. Левицького, 19

Статус

Спогади

Коли німці війська зайшли в Каланчак. Відразу почали їх розквартировувати по селянських хатах. Наша хата була майже крайня по вулиці Кримській. Поселили до нас німецького офіцера та двох солдатів. Відразу почали ловити курей, вимагати яйця та молоко. З курятини наказали матері зварити суп.

Одного разу я сидів в хаті на печі і з цікавістю спостерігав як солдат чистив свою рушницю. Зробивши справу він поставив її у куток та й вийшов. Я тихенько зліз з печі став посеред кімнати стою і боюся підійти до дверей щоб вийти на двір. Такою страшною видалася мені та рушниця. Аж тут заходить мати а за нею офіцер. Чи то хтось сильно дверима грюкнув, що рушниця і вистрілила сама по собі в стелю. Офіцер схопив її розрядив. І кинувся надвір. Погукав солдата і нумо бити його по обличчю, ногами. Бив показував на рушницю і страшенно кричав. Я міг розібрати тільки одне слово «кіндер». Після того німецький солдат ніколи з рушницею вже не розлучався.

Ось пригадався ще один випадок. Це і було десь в 1942 році. Поїхали ми з батьком бричкою за село накосити сіна. Далеченько таки від’їхали, накосили і зібралися вже додому повертати, аж коли почули високо в небі гул ліхтарів. А ми ж одні на конях в чистім полі. Всі вони летіли на Крим. Батько й перехрестився що минули нас, аж раптом останній з них  робить крутий поворот, розвертається і пролітає над нами. Потім ще раз розвертається спускається ще нижче і знову пролітає над нами. Батько ледве коней стримує, адже вони перелякані можуть понести.

- Ховайся, хутчіш, під бричку, - кричить мені батько. Я заліз під бричку і заховався під колесо. А німцеві видно, що сподобалася така гра. Він знову і знову розвертається, спускається нижче й пролітає над нами. Одного разу я навіть лице льотчика розгледів. Рудий фашист , середніх літ, реготав і тішився над нашим страхом. А потім піднявся високо вгору  й полетів наздоганяти своїх.

Ми ще довго не змогли оговтатися з батьком. А вже вдома зрозуміли, що дивом залишилися живі. Він же міг нас там перестріляти.

Вхід на сайт

Новини школи

Серпнева конференція

26 серпня 2016 року наша школа приймала гостей зі шкіл селища та району. Переглянути фото можна за посиланням: 


Літо 2016

Закінчився навчальний рік, проте робота школи продовжується.


Безпека дорожнього руху


Перше вересня

День Знань. Навіть погода раділа початку навчального року!


Закінчились осінні канікули...

Чому так швидко пролітає тиждень? Наче і відпочити не встигли?! А уявіть, якби і цього тижня не було? Чи стало б нам важче?


Погода в Каланчаку
Мини - чат

200
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz